• Надійний спосіб попередити небажаних гостей від необдуманих дій
 • Безпека Вашої квартири, будинку або офісу, 24 години на добу, 7 днів на тиждень
 • Як тільки Ви сповіщаєте нас про загрозу, Вам на допомогу прибуває Група Швидкого Реагування
 • У разі виклику наші співробітники Групи Швидкого Реагування протягом 6 хвилин прибувають на місце
 • Це проект соціальної відповідальності Агенції Безпеки «Центр»
 • Це регулярна перевірка вже встановлених охоронних систем клієнта
 • З точністю до декількох метрів Ви зможете визначити, де знаходиться об'єкт, який забезпечений трекером
 • Послуга, яка дозволить Вам одним натисканням кнопки викликати Групу Швидкого Реагування
 • Фахівці АБ "Центр" ретельно
  планують супровід кожного
  Клієнта!
 • Кожне замовлення індивідуальне.
  Ми підбираємо команду на об'єкт тільки після затвердження клієнтом
 • Щодня спілкуючись з клієнтами, ми розуміємо ваші труднощі і знаємо шляхи вирішення будь-яких питань, пов'язаних з безпекою
 • 18 Груп Швидкого Реагування патрулюють територію 24/7

Як самостійно подбати про безпеку свого будинку

16 березня 2017

В останні кілька років рівень злочинності в Одесі зріс у два-три рази, і цьому є конкретні причини. Перша полягає в тому, що в країні значно погіршилася економічна ситуація. Тут все елементарно - чим більше число безробітних, тим більше серед них людей стають на шлях злочину. На жаль, в цю «індустрію» втягуються навіть ті, які в минулі часи добували б кошти звичайним шляхом.

Друга причина зростання злочинності - в горезвісному «законі Савченко», через якого значна частина злочинців була відпущена на свободу. (Народний депутат Надія Савченко ініціювала закон, за яким час перебування під вартою до судового рішення зараховується в подвійному розмірі). Тим, хто вийшов з місць позбавлення волі дуже непросто знайти нормальну роботу. На жаль, в тюрмах і колоніях у багатьох відбувається деформація особистості, в результаті якої вони в принципі не готові повернутися до традиційних методів заробітку.

Третя причина - в нашій новій Поліції. Ситуація нагадує фразу з Ільфа і Петрова - «ера німого кіно вже завершилася, а ера звукового ще не почалася». Також і в МВС - стара міліція вже припинила своє існування, а робота нової поліції ще вкрай далека від ідеалу. У практичному вимірі це означає приблизно наступне. Розкриваність квартирних крадіжок стала нижче приблизно в три рази.

І нарешті, ситуація на Донбасі додає штрихів до загальної картини. У переселенців теж проблеми з працевлаштуванням, і частина з них, на жаль, вибирає злочинний шлях. Крім того, деякі злочинці можуть сховатися від правоохоронних органів на непідконтрольною території. А з самого Донбасу йде потік нелегальної зброї.

Мій дім моя фортеця?

Одне з найпоширеніших зараз злочинів - це квартирна крадіжка. Частина «роботи» тут виконують висококваліфіковані персонажі, які ретельно планують свої злочини. Іншу частину крадіжок скоюють випадкові люди, які шукають те «що погано лежить». Серед них багато мають наркотичну або іншу залежність.

Існує кілька важливих рекомендацій, за допомогою яких можна знизити ризик крадіжки до мінімуму. Перше і головне - не пустити пособника злодіїв (навідника) в свій будинок. Чим більше випадкових людей потрапляє в житло, тим більша ймовірність, що один з них може виявитися зловмисником.

Громадянин має повне право не пускати до себе в будинок взагалі нікого (за винятком зовсім екстрених випадків). Навіть поліцейських і співробітників ЖЕКу. Це приватна власність, і доступ до неї регулюється володарем.

Деякі злочинці маскуються під співробітників сервісних служб, пропонують перевірити кондиціонер або встановити нові пластикові вікна. Нещодавно я навіть стикався з подібним у своєму власному домі. Персонажі були вираженої кримінальної зовнішності, це було зовсім неважко визначити.

В принципі, двері будинку можна відкривати стороннім, але при дотриманні деяких правил. Якщо до вас приходять представники житлово-комунального господарства - вимагайте від них посвідчення. Якщо ви хочете зробити вдома ремонт - запрошуйте тільки тих, кого добре знаєте. На жаль, окремі сантехніки і слюсаря беруть кримінальний «підробіток» і наводять злодіїв на багаті квартири.

Як підвищити рівень захисту

Треба зауважити, що в зоні ризику знаходяться квартири в новобудовах. Там дуже часта зміна людей, присутніх в парадній - будівельники, нові мешканці, представники сервісних служб. Жителі, елементарно не можуть визначити, хто ця людина, що возиться з дверима на сходовій клітці. Сусід, у якого погано закривається новий замок, або злодій.

Ще одна причина в тому, що кадри для будівництва і для кримінального середовища черпаються, на жаль, приблизно з одного джерела. З числа людей з низькою кваліфікацією, що зазнають труднощі з заробітком. Нерідко на просту роботу в будівництві йдуть ті, у кого є судимість і труднощі з працевлаштуванням на нормальне робоче місце. Все це підвищує ризики для жителів нових будинків, де одночасно йдуть ремонтні роботи в багатьох квартирах.

В квартирі необхідно максимально зміцнити всі способи доступу в неї. Не варто скупитися на вхідні двері і замок до неї.

Жителям 1, 2 і 3 поверхів на вікнах необхідно встановити решітки. Втім, одного разу був зафіксований і випадок, коли крадіжка була здійснена на четвертому поверсі. Злочинці залізли по кондиціонерів. Товщина решітки повинні бути від 10 міліметрів. Щоб зловмисники не змогли зрізати її ножицями для заліза. Працювати пилкою «болгаркою» в багатоквартирному будинку ніхто не буде.

Багато хто переоцінює значення склопакетів, думаючи, що вони захищають від вторгнення. На жаль, вікна розкриваються досить легко, навіть не вимагають відповідної кваліфікації у злодія.

Установка охоронної сигналізації вирішує безліч проблем, частина злодіїв відлякує навіть сам факт, що квартира знаходиться під охороною. Камера відеоспостереження біля житла також служить додатковою перешкодою для злочинця. Ніхто не хоче бути впізнаним.

Квартирні злодії (на кримінальному сленгу - «домушники») дуже не люблять потрапляти на очі. Якщо сусід по сходовій клітці відкриє свої двері і просто побачить злочинця, той з високою часткою ймовірності постарається якомога швидше сховатися.

Не думай про хвилини звисока

Квартирні злодії економлять кожну хвилину, тому їх шлях по квартирі повинен бути максимально сповільнений. Якщо вхід обладнаний двома дверима, то після розтину першої спрацює сирена. Це часто деморалізує злочинця, і він не переходить до другої двері. Крім того, охоронна організація отримує повідомлення на свій пульт і на об'єкт висувається група швидкого реагування (ДБР).

Для злочинців тим вище привабливість предмету, чим він дорожчий і компактніше. Найбільше злодія цікавлять коштовності і гроші. І те й інше потрібно зберігати так, щоб «домушник» втрачав дорогоцінні для нього хвилини на пошук.

Сейф, який досить складно розкрити, може бути дуже корисний. Особливо, якщо він надійно закріплений, або взагалі, вмонтований в стіну. І недоступний при швидкому огляді.

Якщо злочинець бачить, що в розкритій їм квартирі немає легких цілей (а сирена продовжує «кричати», привертаючи увагу сусідів), то він спробує скоріше сховатися, або потрапить в руки співробітників ДБР.

Таким чином, основних рекомендацій три. По-перше - обмежити коло осіб, знайомих з вашою квартирою зсередини. По-друге - максимально зміцнити двері, і в разі необхідності - вікна. І по-третє, ускладнити пошук в будинку дорогих і компактних предметів. Чим більше метушні на об'єкті отримує злочинець, тим з більшою ймовірністю він втратить інтерес до квартири. І не зробить крадіжки.

На жаль, доводиться вникати в нюанси життя злочинного світу, щоб захистити своє майно (а іноді і життя) від зловмисників.

Сергій Кисельов, керівник Служби Безпеки Агентства Безпеки «Центр»

Коментарі (0)

Немає коментарів. Ваш буде першим!