• Надійний спосіб попередити небажаних гостей від необдуманих дій
 • Безпека Вашої квартири, будинку або офісу, 24 години на добу, 7 днів на тиждень
 • Як тільки Ви сповіщаєте нас про загрозу, Вам на допомогу прибуває Група Швидкого Реагування
 • У разі виклику наші співробітники Групи Швидкого Реагування протягом 6 хвилин прибувають на місце
 • Це проект соціальної відповідальності Агенції Безпеки «Центр»
 • Це регулярна перевірка вже встановлених охоронних систем клієнта
 • З точністю до декількох метрів Ви зможете визначити, де знаходиться об'єкт, який забезпечений трекером
 • Послуга, яка дозволить Вам одним натисканням кнопки викликати Групу Швидкого Реагування
 • Фахівці АБ "Центр" ретельно
  планують супровід кожного
  Клієнта!
 • Кожне замовлення індивідуальне.
  Ми підбираємо команду на об'єкт тільки після затвердження клієнтом
 • Щодня спілкуючись з клієнтами, ми розуміємо ваші труднощі і знаємо шляхи вирішення будь-яких питань, пов'язаних з безпекою
 • 18 Груп Швидкого Реагування патрулюють територію 24/7

Наші супергерої: Віктор Мансурович Домінгес, керівник Юридичного відділу АБ "Центр"

20 квітня 2017

Таке незвичайне бажання у незвичайного начальника юридичного відділу АБ «Центр» Віктора Домінгес. Його допитливість і інтерес до юриспруденції, літератури та історії можна ставити в приклад всім молодим фахівцям. Напевно, ці якості, а також високі показники професійної роботи, роблять його одним з найцінніших співробітників агентства протягом 8 років.

8 років в агентстві - досить великий термін роботи. У чому секрет?

Немає секрету. Мені просто завжди цікаво. У нас же немає монотонної роботи. Жодного разу поставленої системи, в якій як у верстата коротати дні. Костянтин Журавель, наш засновник, в цьому плані надихаючий приклад. Він постійно і дуже швидко рухається вперед. За ним цікаво слідувати. В компанії постійно пропонуються і просуваються нові проекти і продукти, проводяться семінари та тренінги, змінюються підходи, змінюються книги, які ми читаємо ... Динаміка скажена! Відповідно і ми завжди в тренді і, якщо хочете, задаємо тон в галузі.

А головне - ми як сім'я, а кидати сім'ю - не наш метод ...

А які у вас обов'язки в Агентстві?

Головна мета очолюваного мною підрозділу-це забезпечення юридичної "чистоти" роботи і боротьба з ризиками. Тому всі процеси, що відбуваються в Групі компаній: будь то робота з контрактами, внутрішніми нормативними документами та ділової листуванням проходять таку свого роду фільтрацію. При цьому, ми працюємо превентивно, щоб не допускати появу ризиків. Для цього ми розробили ряд алгоритмів, які, при необхідності, динамічно змінюються. Звичайно, всіх ризиків не попередиш, тим більше в такій непростій справі як безпека, і ті, які все-таки трапляються, ми мінімізуємо або усуваємо.

Це більше актуально для корпоративних клієнтів або для фізичних осіб?

Ми дуже щільно співпрацюємо з клієнтами і завжди орієнтовані на них. Це - ключова цінність. Тому Агентство в цілому і юридичний відділ завжди відкриті, готові до переговорів, компромісів і йдемо назустріч кожному нашому Клієнту.

В2В або В2С сектор - немає різниці. У нас багато соціальних проектів. Зараз «це "громадська безпека", раніше - "Центр правового захисту", допомога в суді та підготовка документів для мешканців будинків, підключених до нашої Програми.

Що ви думаєте про "громадську безпеку"? І що таке безпека взагалі?

Проект "Громадська безпека" потрібен і важливий проект. Він навіть більшою мірою соціальний, ніж комерційний, що робить його по суті самим інноваційним і найбільшою мірою відповідає ключовим цінностям компанії. Я стояв біля витоків його зародження. Ми проводили багато зустрічей з городянами, дізнавалися їхні проблеми і бачили, як у людей спалахували очі, коли вони дізнавалися про цей проект і його можливості. Адже безпека - це основа. І неможливо думати про речі вищого порядку, коли тобі або твоїм близьким щось загрожує.

Розкажіть докладніше про консалтинг у сфері безпеки. Таке визначення не зустріти кожен день.

Консалтинг у сфері безпеки - це напрямок, який працює і розвивається паралельно з усіма послугами Агентства. І мова тут не тільки і не стільки про фізичну безпеку. Адже стосовно до бізнесу (а саме для бізнесу комплексний консалтинг найбільш затребуваний) крім фізичної та технічної безпеки і інформаційна, і юридична, і економічна, і організаційно-кадрова, і, нарешті, інтелектуальна безпека. Якщо не займатися цим в комплексі є великий ризик, кажучи метафорично «захромать на одну ногу». А долі кульгавого коня не позаздриш.

Тому ми йдемо до того, щоб стати Клієнту надійною опорою. Стати тим Агентством, в яке можна звернутися з будь-якого питання. Де оперативно і якісно допоможуть в питаннях безпеки і в юридичних питаннях і навіть з організацією і розвитком власного бізнесу. Ми прагнемо зробити наших Клієнтів членами нашої дружної сім'ї. І коли Клієнти стають щасливішими з нами - це круто!

Як ви берете участь в конкретній роботі з клієнтом?

Наприклад, часто звертаються Клієнти з проблемою їх фізичного захисту в процесі реалізації своїх законних прав на нерухомість. Простіше кажучи, клієнт не може потрапити в свій будинок, який знаходиться в незаконному володінні іншої особи. Класична ситуація, в якій, перш за все, необхідно розібратися в законності вимог Клієнта на майно.

Політика компанії - завжди знаходиться в правовому полі. Тому перш ніж консультувати клієнта, давати йому охорону або брати під охорону приміщення ми ретельно перевіряємо його правові підстави (документи, реєстри тощо). Таким чином, саме юридичний аспект - один з основних в цьому процесі.

Ваше ім'я в якості консультанта часто з'являється в різних статтях. Любите писати?

Я сам люблю писати, але на юридичні теми менше, тому що багато часу йде на документи такого формату в робочі години.

А які теми вважаєте актуальними для освітлення в даний момент? Що зараз обговорюється в суспільстві? 

Думаю, у світлі подій на сході країни, які активізували багато негативних процесів, у тому числі кримінальне середовище, стала дуже актуальною тема зброї. На жаль, за два з гаком роки війни країну наповнила маса нелегальної вогнепальної зброї. І звичайно, законослухняних громадян все більше хвилює питання: чому держава забороняє їм захищати себе зі зброєю в руках від збройного до зубів криміналу? На чиєму боці працює така заборона? Питання звичайно риторичне, але зміни вже видно.  

Як на Ваш погляд це впливає на охоронний бізнес?

Що стосується охоронного бізнесу, це питання більш ніж актуальне. Саме наші співробітники в своїй роботі найбільш схильні до ризиків зіткнення з озброєними зловмисниками. При цьому спецзасоби, дозволені на сьогоднішній день до використання приватним охоронним структурам, не дозволяють відбити напад з вогнепальною зброєю, тим більше армійських зразків. Безумовно, таку ситуацію необхідно міняти. Але робити це не бездумно, а системно: правильно регламентувати використання зброї, забезпечити теоретичні і практичні знання предмета, правову підготовку, в обов'язковому порядку навчати першої допомоги постраждалим і, звичайно, дуже ретельно підходити до підбору персоналу охоронних підприємств.

Як ви особисто ставитеся до теми законного носіння зброї?

Противники даної ініціативи аргументують свою позицію тим, що громадяни, отримавши доступ до зброї, влаштують мало не «дикий Захід». Але я цікавився статистикою в даному питанні і, як це не парадоксально, в країнах, де зброя дозволили, різко і в рази впала кількість насильницьких злочинів: вбивств, розбійних нападів, зґвалтувань і т. п. І відповідь на поверхні: знаючи, що кожен громадянин озброєний і вміє стріляти, злочинець багато разів подумає, перш ніж вчинити напад.

Є, звичайно, і зворотний бік медалі. Громадян потрібно виховувати в дусі поваги до законів і один до одного. Кожен повинен розуміти, що зброя є об'єктом підвищеної небезпеки і зобов'язує до чіткого дотримання правил його зберігання, носіння та використання. Що це не засіб для з'ясування відносин або для п'яних розваг зі стріляниною в стелю. Але я переконаний, що це розуміння швидко прийде до наших співвітчизників. Люди просто повинні побачити, що дані їм Конституцією права і свободи це не просто красиві слова, а конкретні цінності, захист яких є основним пріоритетом держави. А кращий спосіб для держави допомогти в реалізації цих прав – це, як мінімум, не заважати.

Навіщо людині знати свої права?

Знання своїх прав і свобод, це необхідна умова для реалізації людиною себе як соціально зрілої особистості, як громадянина, який бере активну участь у житті держави і суспільства в цілому. Нарешті, це просто необхідно, щоб не давати ні себе, ні своїх близьких в образу, як представникам влади, так і іншим громадянам.

Що радите почитати, щоб знати свої права і стати такою особистістю?

В частині того що читати щоб стати особистістю питання дуже філософський і точно не обмежується читанням. Що ж стосується правової грамотності – почати можна як мінімум з Конституції України. Це основний нормативний документ в нашій державі. Норми Конституції на відміну від усіх інших законів і підзаконних актів мають пряму дію і вищу юридичну силу. Конституція порівняно не великий документ, тому прочитати і осмислити її ні для кого великої праці не складе. Там про права і свободи людини і громадянина, про його основні цивільні обов'язки, про органи законодавчої, виконавчої та судової влади, про вибори. Будь-яка людина з активною громадянською позицією повинна це знати. Ну а що стосується того, що не можна робити нам з вами, про це добре і доступно написано в Кримінальному кодексі :). З усіх інших питань правового характеру я рекомендую все ж звертатися до фахівця.

Коментарі (0)

Немає коментарів. Ваш буде першим!